.

TVP Polonia w polskich szkołach za granicą!

Wykorzystując nowoczesne narzędzia komunikacji, jakimi są telewizja i Internet – TVP Polonia wspiera naukę języka polskiego poza granicami kraju! Proponujemy bogatą ofertę programów edukacyjnych. Kierujemy je do nauczycieli prowadzących lekcje języka polskiego na całym świecie.

Dajemy Państwu możliwość odtwarzania programów edukacyjnych TVP Polonia podczas prowadzonych przez nauczycieli polonijnych lekcji. Zarówno tradycyjnie w telewizji, jak i poprzez Internet. Godziny nadawania tych programów zostały wybrane w taki sposób, aby pokrywały się z godzinami szkolnymi.

Jako telewizja, która pielęgnuje język ojczysty poza granicami kraju, chcemy umożliwić prowadzącym zajęcia - poszerzenie wachlarza środków dydaktycznych oraz pomóc w uatrakcyjnieniu nauki. W związku z tym na naszej  stronie internetowej stworzyliśmy zakładkę  „Polonia w szkole” za pośrednictwem której nauczyciele i uczniowie z łatwością znajdą wszystkie programy o charakterze edukacyjnym.

Programy edukacyjne w TVP Polonia są różnorodne. Będą je Państwo mogli wykorzystać do zajęć zarówno z dziećmi młodszymi, mówiącymi w języku polskim  na różnych poziomach - tu w szczególności polecamy program „Baw się słowami”, skierowany do dzieci w wieku od 3 do 6 lat, których drugim językiem jest język polski. Dla starszych dzieci mamy programy popularno-naukowe („Jak to działa”, „Sonda 2”), geograficzne  o Polsce, historyczne („Krótka historia”, „Podróże z historią”) oraz językowe dla osób bardziej zaawansowanych, w tym „Słownik polsko@polski”, a także magazyn muzyczny „Petersburski Music Show”.

.